O mnie

Jestem profilerką kulturową, specjalizującą się we włamaniach do konwencji. Posiadam bibliografię, przypisy, życiorys. Od 2011 roku prowadzę blog literacki Dziennik frazeologiczny. Teraz przyszedł czas na życie.

Relove to mój blog randkowy dla osób, które chcą pokochać siebie.

Od niedawna spotykam się tutaj z samą sobą. To trudny powrót po latach. Dopiero się ze sobą poznaję i niewiele wiem, ale staram się nie wychodzić do siebie w papilotach, choć jeszcze nie zawsze daję sobie to, czego naprawdę bym chciała.

Zaczęło się od zdjęć. Na początku lata zaczęłam robić sobie zdjęcia. Cała sztuka okazała się polegać na tym, żeby nie usuwać żadnego, żeby przyjąć siebie samą w każdej wersji, również w tej z gorszym dniem i profilem, potarganej, koszmarnie smutnej i rozczarowanej. Wszystko zaczęło prowadzić mnie z powrotem do mnie, porzuconej na lata, pełnej lęków, zaniechań i uzależnionej od wyuczonej bezradności.

Nie mam nikogo innego, kto byłby w stanie dać mi lub zrekompensować to, czego sama sobie nie daję. Zrozumienie tego zajęło mi równo 40 lat życia. Minęły dzisiaj. Jak wiele skutków moich własnych zaniechań – nie wrócą.